Neděle 5. prosince 2021, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Na tradiční akci ve Zlíně se sešlo 39 bývalých příslušníků, přivítal je krajský ředitel

Na konci roku se stalo již pravidlem setkání bývalých příslušníků profesionálních hasičů Zlínského kraje.

Nijak tomu nebylo ani letos. Celkem 39 bývalých profesionálních hasičů a zaměstnanců Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje, územního odboru Zlín, přijalo pozvání ke společnému setkání, které se uskutečnilo v pátek 3. listopadu v budově krajského ředitelství ve Zlíně.

Účasten byl i krajský ředitel Hasičského záchranného sboru plk. Ing. Vít Rušar, který všechny zúčastněné přivítal a předsedkyně Odborového svazu hasičů ve Zlíně kpt. Ing. Martina Neuwirthová.

Setkání se stalo i vítanou příležitostí k blahopřání a předání darů letošním jubilantům. Všichni však také vzpomněli i na ty kolegy, kteří už mezi námi nejsou. Setkání ale nebylo jen o vzpomínce a oslavě jubilantů.

Krajský ředitel v krátké prezentaci shrnul novinky, které se od posledního setkání u hasičů udály i plány do budoucna. Řeč tak přišla na početní stavy na jednotlivých požárních stanicích, novou požární techniku, zásahovou činnost, Africký mor prasat i aktuální stav příprav na realizaci rozvoje areálu stanice Zlín.

Po programu v budově krajského ředitelství pokračovalo setkání tradičním posezením v restauraci „Maja“, kde všichni vzpomínali na svá „hasičská léta“ a humorné zážitky.

Všem děkujeme za účast, přejeme hodně zdraví v roce následujícím a těšíme se na další setkání v roce 2018.

por. Mgr. Lucie Javoříková
tisková mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet