Pondělí 22. července 2019, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Fireport 970

Kamion skončil v zahrádkářské kolonii v Ostravě, sjel z dálnice D56

Dvě jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK), včetně chemického vozidla, zasahovaly ve středu 8. 11. 2017 ráno v Ostravě-Hrabové u nehody na dálnici D56, kde skončil kamion s návěsem v příkopu, a to až v zahrádkářské kolonii.

Do půdy zde uniklo ze dvou palivových nádrží kolem 1000 litrů nafty. Řidič zřejmě vyvázl podle zasahujících hasičů bez vážnějších zranění a zlomenin, stěžoval si na bolest na hrudníku.

Operační středisko hasičů bylo o nehodě na dálnici D56 ve směru na Ostravu informováno v sedm hodin ráno. Do Ostravy-Hrabové vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Ostrava-Jih a Ostrava-Zábřeh, včetně chemického automobilu s nasákavým sorbentem. Ten hasiči použili na zasypání naftové skvrny v zahrádkách a do nedalekého potoka položili sorpčního hada.

Kamion, který vezl ocelové konstrukce, při jízdě přes zahrádkářskou kolonii naštěstí nikoho nezranil a skončil na kolech. Jeden z vyvrácených stromů propíchl štít jedné z poškozených zahradních chatek.

Do půdy zde uniklo odhadem 1000 litrů nafty, když hasiči dalších 50 litrů odčerpali z palivových nádrží do náhradních nádob. Havarovaný kamion zabezpečili před případným požárem.

O půl deváté ráno zasahující hasiči předali kamion jeho majiteli. Na místě byli pracovníci podniku Povodí Odry, odboru životního prostředí a České inspekce životního prostředí. Bude muset být povolána specializovaná firma na odtažení kamionu a další firma na vytěžení kontaminované zeminy.

Během hasičského zásahu byly s opatrnostní průjezdné oba pruhy dálnice D56 ve směru z Frýdku-Místku do Ostravy.

por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezské­ho kraje
Sdílet
Banner Fireport 970