Středa 1. prosince 2021, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Profesionální hasiči z Olomouce cvičili v Logistickém centru společnosti Kaufland, vyhledávali pohřešované osoby

Ve čtvrtek 9. listopadu 2017 se v Logistickém centru společnosti Kaufland konalo cvičení profesionálních hasičů Olomouckého kraje. V rámci něj si hasiči vyzkoušeli organizaci na místě události, hasební zásah na požárem zasažený prostor, vyhledávání pohřešovaných osob a komunikaci s Krajským operačním a informačním střediskem.

Na závěr cvičení hasiči ještě prověřili funkčnost suchovodu, který by byl využit v případě reálného požáru.

Scénář byl sice předem připraven, ale zásahová jednotka o něm dopředu nevěděla. Celá akce začala oznámením požáru v Logistickém centru společnosti Kaufland na Týnecké ulici v Olomouci na operační středisko HZS Olomouckého kraje. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Olomouce se dvěma cisternami.

Hned po příjezdu zjistili, že hoří uvnitř skladu suchých potravin. V objektu se složitým regálovým systémem zůstaly uvězněny dvě osoby. Celý sklad byl hustě zakouřen, přesto hasiči po provedeném průzkumu po několika minutách oba pohřešované muže nalezli.

Jeden z nich si ztěžoval na dýchací problémy, proto mu hasiči poskytli kyslík a evakuovali ho ve vyváděcí masce. Oba muži byli předáni do péče zdravotnické záchranné služby. Požár na ploše asi 10 m2 se podařilo zlikvidovat asi za půl hodiny.

O prověřovacím cvičení hasiči dopředu nevěděli, chtěli jsme v praxi vyzkoušet, jak si poradí s požárem v takto složitém a členitém prostoru. Cvičení splnilo svůj účel a poznatky, které jsme z něj získali, vyhodnotíme a zpracujeme,

zhodnotil celou akci kpt. Ing. Jiří Osyka, hodnotitel cvičení.

Také vedení olomouckého logistického centra hodnotilo cvičení jako přínosné.

Vyzkoušeli jsme, jak postupovat v situaci, kdy by ve skladu vznikl reálný požár. V našem logistickém centru jsou také různé složité technologie, takže věřím, že toto cvičení nebylo poslední a hasiči se k nám do rozsáhlého objektu skladu v budoucnu v rámci cvičení ještě vrátí,

řekl Petr Beníček, ředitel olomouckého logistického centra společnosti Kaufland.

Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková
tisková mluvčí
HZS Olomouckého kraje
Sdílet