Pátek 29. března 2024, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Pražský mezinárodní maratón běžel i chrudimský hasič

V neděli 10. května se v Praze konal 15.ročník Mezinárodního pražského maratónu, označovaný pod názvem Volkswagen Maratón Praha. Tento závod se řadí mezi desítku nejlepších maratónu světa. Každý rok se ho účastní tisíce závodníků z České republiky, ale i celého světa. Nejinak tomu bylo i letos. Startovní pole tvořilo 3976 běžců ve všech kategoriích. Start a cíl byl na Staroměstském náměstí a na závodníky čekalo 42,195 km.

Přesně v 9 hodin výstřelem ze startovací pistole poslal běžce na trať náš reprezentant v desetiboji Roman Šebrle. I na tak významné mezinárodní sportovní akci měl Hasičský záchranný sbor Pardubického kraje svého zástupce. Za Sportovní klub HZS Chrudim se na start postavil příslušník HZS Pardubického kraje, územního odboru Chrudim Martin Trojan (startovní číslo 1374). Do cíle doběhl v čase 3h 2min 6s, tímto skvělým časem vylepšil svůj loňský výkon téměř o 20 min. Ve své kategorii mužů do 35 let dosáhl na 38. příčku. V kategorii mužů Martin obsadil 131. místo z 3338 běžců a v celkovém pořadí skončil na 145. místě.

Info: por. Vendula Horáková