Úterý 23. července 2019, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner ZPMVČR 211 970

Nedbalost způsobila požár kotelny rodinného domu na ulici Přerovská v Bystřici pod Hostýnem

V 9:11 hodin dne 14. listopadu 2017 vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Bystřice pod Hostýnem a další posilové jednotky dobrovolných hasičů Bystřice pod Hostýnem a Rychlov, k hlášenému požáru rodinného domku na ulici Přerovská.

První cisterna profesionálních hasičů byla na místě do pěti minut od vyhlášení poplachu. Prvotním průzkumem bylo zjištěno, že požár zasáhl kotelnu rodinného domu, umístěnou v suterénu. Všechny osoby stihly budovu včas opustit.

Jednotka pronikla do zakouřeného prostoru kotelny v dýchací technice a jedním vysokotlakým proudem požár lokalizovala. Zasažený materiál byl následně vynášen na volné prostranství, kde byl dohašován. Díky rychlému zásahu naštěstí nedošlo k rozšíření požáru do dalších částí domu.

Pomocí přetlakové ventilace byly prostory kotelny a celého domu odvětrány, a byl proveden závěrečný průzkum termokamerou. V 9:44 hodin velitel zásahu ohlásil celkovou likvidaci požáru. Po předání místa majiteli byl zásah ukončen.

Na místo se dostavil také vyšetřovatel hasičů z Kroměříže, který po ohledání požářiště stanovil jako příčinu vzniku nedbalost majitele při uskladnění popela. Výše způsobené škody i uchráněné hodnoty prozatím nebyly vyčísleny.

kpt. Ing. Pavel Řezníček
HZS Zlínského kraje
Sdílet
Banner mototruck OK