Čtvrtek 25. dubna 2024, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Hasiči soutěžili ve výstupu do 4. podlaží cvičné věže

Dnes, 15. května 2009, úderem deváté hodiny odstartoval v areálu hasičské stanice v Ústí nad Orlicí již 19. ročník celostátní soutěže nazvaný Orlická věž. Letošní ročník byl pod záštitou hejtmana Pardubického kraje Mgr. Radka Martínka a profesionální hasiči z celé republiky soutěžili v jedné z disciplín požárního sportu, a to ve výstupu do čtvrtého patra cvičné věže pomocí hákového žebříku. Přihlášeno bylo celkem 123 závodníků.

Nejlepším závodníkem Orlické věže byl v letošním roce Jaroslav Hrdlička z HZS Plzeňského kraje, územního odboru Domažlice. Ten, po součtu tří nejlepších časů 43,92 sekundy, získal zlato. Jeho nejlepší výstup na věž byl za 14,39 sekundy. Stříbrný pohár obdržel Jan Hopp z HZS kraje Vysočina. Součet jeho tří nejlepších časů po čtvrtém kole byl 44,03 sekundy, jeho nejlepší výstup byl v čase 14,32 sekundy. Třetí příčku obsadil Kamil Bezruč z HZS Moravskoslezského kraje – Ostravy. Jeho součet tří nejlepších časů byl 44,29 sekundy a nejlepší výstup do čtvrtého podlaží cvičné věže byl za 14,44 sekundy.

Nejlepší závodník z Pardubického kraje je Milan Hodek z HZS Pardubického kraje, územního odboru Chrudim, jehož součet tří lepších časů po čtvrtém kole ukazoval 54,53 sekundy a jeho nejlepší výstup na věž ukazoval na časomíře 18,16 sekundy.

Na stanici se zároveň konal Den otevřených dveří, a tak za hasiči putovaly děti ze základních i mateřských škol z okolí a samozřejmě široká veřejnost.

Výsledková listina ke stažení v příloze článku.

Info: por. Vendula Horáková