Pátek 25. září 2020, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner MIBAG_2012 OK

Tragická nehoda s následným požárem

Dne 16.5. 2009 v 13.05 hod. byly povolány jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů Královéhradeckého kraje k požáru osobního vozidla, které začalo hořet po dopravní nehodě na silnici I/14 v okrese Rychnov nad Kněžnou – Křovice.

K vážné dopravní nehodě došlo dnes (16. května 2009) odpoledne na silnici č. I/14 ve směru z Křovic na Nové Město nad Metují na Rychnovsku. Osmadvacetiletý řidič osobního vozidla Kia Carens z dosud nejasných příčin vyjel mimo vozovku a narazil do betonového mostku. Řidič a dvaaosmdesátiletý spolujezdec byli zraněni, osmasedmdesátiletá spolujezdkyně na místě zemřela.

Nehoda byla na operační středisko Hasičkého záchranného sboru Královéhradeckého kraje ohlášena ve 13:05 hodin. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolní hasiči z Domašína. Při příjezdu jednotek na místo byli všichni zranění mimo vozidlo. V motorovém prostoru v důsledku nárazu začalo hořet. Hasiči použili práškový ruční hasicí přístroj a následně i vodu se speciální příměsí a požár motoru uhasili. Hasiči pomohli záchranné službě s ošetřením a naložením zraněných osob. Starší žena i přes veškerou snahu lékařů na místě zemřela. Těžce zraněný spolujezdec byl letecky transportován do nemocnice v Hradci Králové, řidič byl převezen k ošetření do nemocnice v Rychnově nad Kněžnou. Po zajištění místa nehody byl na místo povolán jeřáb z požární stanice Rychnov nad Kněžnou, který vyprostil havarovaný automobil. Příčiny nehody šetří Policie ČR.

foto: územní odbor Rychnov nad Kněžnou

Zasahující jednotky:

PS Dobruška, PS Rychnov nad Kněžnou, JSDH Domašín u Dobrušky, JSDH Dobruška – záloha na stanici


Info: HZS Královéhradeckého kraje

-wap-

Sdílet
Banner mototruck OK