Pondělí 6. prosince 2021, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Policisté objasnili incident spáchaný na vozidlo HZS v Karlovarském kra­ji

V pátek dne 17. listopadu 2017 přijali policisté od HZS Karlovarského kraje oznámení o protiprávním jednání, kterého se měl dopustit neznámý pachatel ve Svatavě při předjíždění jejich služebního vozidla, které jelo ze zásahu. Policistům předali i videozáznam z palubní kamery, kde je tento incident vidět.

Policisté se případem ihned začali zabývat. Při šetření zjistili, že když projíždělo vozidlo HZS Karlovarského kraje Svatavou, začalo ho předjíždět vozidlo značky Volkswagen a z okna u spolujezdce někdo vyhodil skleněnou láhev směrem na jejich vozidlo.

Vozidlo HZS nebylo nijak poškozeno a láhev naštěstí vozidlo nezasáhla. Následně řidič vozidla při průjezdu levotočivou zatáčkou vjel s vozidlem do protisměru a pak dále pokračoval směrem na obec Královské Poříčí.

Policisté řidiče i spolujezdce vypátrali a k celé věci vyslechli. Devatenáctiletý spolujezdce se k věci doznal a uvedl, že je mu to líto a incident nebyl v žádném případě směřován proti hasičům. Dopustil se přestupku v dopravě a ten policisté předali na příslušný úřad k projednání, kde může dostat pokutu až do výše 2500 korun.

Řidič se dopustil také přestupku, a to tím, že nejel při pravém okraji komunikace a vjel do protisměru. Tento přestupek byl také předán příslušnému úřadu k projednání.

nprap. Kateřina Krejčí
Policie ČR
Sdílet