Pátek 25. září 2020, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner VIP: Lenzing 970x150 OK

Rozsáhlý požár rodinného domu v obci Lužná

Dne 18.5.2009 v 04:07 hod. byli hasiči informováni o požáru domu v obci Lužná na Vsetínsku. Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů ze Vsetína se dvěma cisternami, kterou posílily jednotky sboru dobrovolných hasičů z Lužné, Valašské Polanky, Horní Lidče a Hovězí. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že v obci došlo k rozsáhlému požáru rodinného domu.

Dne 18.5.2009 v 04:07 hod. byli hasiči informováni o požáru domu v obci Lužná na Vsetínsku.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů ze Vsetína se dvěma cisternami, kterou posílily jednotky sboru dobrovolných hasičů z Lužné, Valašské Polanky, Horní Lidče a Hovězí. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že v obci došlo k rozsáhlému požáru rodinného domu.

Požár nahlásili občané, kteří se nad ránem probudili a uviděli hustý stoupající kouř uprostřed obce. Operační důstojník proto na místo vyslal jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů posílených o sbory ze II. stupně požárního poplachu.

Za deset minut od výjezdu byla na místě jako první jednotka profesionálů ze Vsetína. Velitel zásahu potvrdil rozsáhlost požáru a zachvácení celého objektu plameny. Postupně bylo nataženo několik proudů vody a začal boj s plameny.

Po dojezdu jednotek dobrovolných hasičů se podařilo celý hořící objekt obklíčit a útok směřoval z více stran. Intenzivním hašením se podařilo požár lokalizovat asi po půlhodině hasebních prací, když dostatečnou dodávku vody zajišťoval městský hydrant.

Požárem zničený dům i hospodářská část byla hasiči postupně dohašována a rozebírána. Celá střecha stavení se propadla a plamenům podlehla také dřevěná obytná stavební část domu. Zničena byla také kůlna a hospodářské prostory.

Snahou hasičů bylo zabránit případnému dalšímu rozšíření požáru na blízké budovy jak rodinných domů, tak i stodol. Několik proudů vody proto směřovalo k ochlazování střech i štítů okolních domů v obecní zástavbě.

Likvidační a dohašovací práce budou trvat pravděpodobně celé dopoledne.

mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje

-miw-

Sdílet
Banner VIP: Vochoc 970x150 OK