Středa 30. září 2020, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner VIP: Devold 970x150 OK

Za víkend zasahovali hasiči z Karlovarského kraje u 25 událostí

V době od pátku 15. do neděle 17. května 2009 zasahovali hasiči Karlovarského kraje 25×. U 10 požárů, 5 dopravních nehod, 6× poskytovali technickou pomoc, 1× likvidovali olej uniklý na vozovku a 3× vyjížděli zbytečně.

V době od pátku 15. do neděle 17. května 2009 zasahovali hasiči Karlovarského kraje 25×. U 10 požárů, 5 dopravních nehod, 6× poskytovali technickou pomoc, 1× likvidovali olej uniklý na vozovku a 3× vyjížděli zbytečně.

V pátek 15. května, krátce před 7. hod. byl hasičům ohlášen požár linkového autobusu ČSAD na silnici mezi Toužimí a Třebouní, který byl obsazen lidmi. Na místo požáru vyjeli hasiči ze stanice Karlovy Vary, Toužim a Teplá. Na místě hasiči zjistili, že lidé včas a bezpečně z hořícího vozidla vystoupili. Autobus již nebylo možno zachránit – celý vyhořel a hasiči ho dohasili. Škoda byla odhadnuta na 6 mil. Kč. Příčinou byla technická závada v motorovém prostoru. Dva řidiči projíždějících osobních automobilů byli událostí tak zaujati, že havarovali. Nezranili se a hasiči u havarovaných vozidel odpojili akumulátory. Doprava byla po dobu zásahu řízena kyvadlově.

Další tři požáry, ke kterým došlo v době od 18. do 20. hod. na Mariánskolázeňsku, se týkaly lesní hrabanky a plechového kontejneru. Nezpůsobily žádnou škodu.

V sobotu 16. května, v době od půlnoci do 4. hod. ranní, hořel odpad v kontejnerech v Karlových Varech a Habartově. Zde se jednalo o plastové kontejnery, na kterých oheň způsobil škodu 30 tis. Kč. K havárii 2 osobních vozidel došlo krátce po 7. hod. v Bečově nad Ohří. Zasahovali zde hasiči ze stanice Toužim a zraněného člověka ošetřili zdravotníci. Také v Mokřinách u Aše nezvládl řidič osobního automobilu řízení a vjel do potoka. Na místo nehody vyjeli v 10.21 hod. hasiči ze stanice Aš a Cheb. Aby zabránili kontaminaci potoka unikajícími provozními kapalinami, použili norné stěny. V 10.44 hod. hasiči vozidlo z pooika vyprostili. Turistická chatka vyhořela krátce před polednem v Suché u Nejdku. Příčina požáru i výše škody se dosud vyšetřuje.

Dopravní nehoda 2 osobních vozidel byla hasičům ohlášena z Horního Žďáru ve 13.50 hod. Jedno z vozidel skončilo mimo vozovku a hrozil mu pád do potoka. Hasiči ze stanice Ostrov vozidlo zabezpečili proti pádu a poté spolupracovali s odtahovou službou a PČR.

V neděli 17. května hořel krátce po 5. hod. v Dyleňské ulici v Chebu odpad ve velkokapacitním kontejneru. Požár nezpůsobil žádnou škodu. V Karlových Varech – Tašovicích našli hasiči v 9.57 hod. v uzavřeném bytě člověka bez známek života. V 17.47 hod. byla hasičům z Hranic ohlášena dopravní nehoda 2 osobních vozidel. Jedno z nich mělo na přívěsu malý traktor. Hasiči provedli protipožární zabezpečení vozidel a zdravotníci ošetřili zraněného člověka.


Ilustrační foto


PhDr. František Petr
tiskový mluvčí
HZS Karlovarského kraje-swo-

Sdílet
Banner MEVA OK