Neděle 27. září 2020, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner WAWRZASZEK ISS Leader OK

Bouřka zaměstnala hasiče na Tišnovsku

Bouřka se silným větrem a deštěm dnes zaměstnala hasiče na Tišnovsku v okrese Brno-venkov. Od 12.30 do 16 hodin hasiči vyjížděli k sérii více než deseti zásahů. V permanenci byly jednotky ze stanice v Tišnově a SDH Tišnov, Svatoslav a Deblín.

Bouřka se silným větrem a deštěm dnes zaměstnala hasiče na Tišnovsku v okrese Brno-venkov.

Od 12.30 do 16 hodin hasiči vyjížděli k sérii více než deseti zásahů. V permanenci byly jednotky ze stanice v Tišnově a SDH Tišnov, Svatoslav a Deblín. Ze silnic z Tišnova do Deblína a Svatoslavi a z komunikací do dalších obcí v okolí hasiči pomocí motorových pil postupně rozřezali a odstranili deset vyvrácených stromů a větví. Na silnici u Heroltic likvidovali požár větve, která spadla na el. vedení a začala hořet. Větev se podařilo z drátů el. vedení shodit na zem a uhasit bez přerušení vedení el. proudu. Další velkou větev hasiči u Všechovic pomocí vysokozdvižné plošiny a motorové pily odstraňovali z telefonního vedení.

K několika zásahům hasiči vyjížděli přímo v Tišnově. Stromy a větve vyvrácené větrem hasiči odstraňovali v ulici U Střelnice a na dalších místech města. V Brněnské ulici, kterou zaplavila voda a komunikace byla neprůjezdná, vyčistili od nánosů bláta pět kanalizačních vpustí. Do Jamborovy ulice vyjížděli k čerpání vody z firemního objektu. Protože uvnitř bylo jen několik centimetrů vody a čerpadlo nebylo možné nasadit, hasiči pouze pomohli rozebrali regály a odstranění vody si zdejší pracovníci zajistili sami. Hasiči ze stanice v Tišnově zasahovali také v areálu Školícího střediska HZS Jihomoravského kraje v Cihlářské ulici, kde vítr utrhl plechovou střechu hlavní budovy střediska. Pád plechové krytiny z plochy zhruba 30 krát 18 metrů na prostranství u budovy nikoho neohrozil, části střechy ale mírně poškodily zaparkované auto.

Na Blanensku hasiči zatím zasahovali jen jednou. Do obce Ráječko vyjížděli do ulice Boženy Němcové, kde voda s bahnem z potoka zaplavila rodinný dům. Z chodby a dalších prostor domku hasiči pomocí koleček vyváželi bahno. Zbývající vrstvu bahna a vody odstranili kalovým čerpadlem. Proti dalšímu pronikání vody z potoka na silnici u domu postavili provizorní hráz z pytlů.

por. Mgr. Jaroslav Haid
tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kra­je

Ilustrační foto - skutečnosti, uvedené na snímku, nemusejí ani vzdáleně připomínat skutečnost

-kow-

Sdílet
Banner VIP: Devold 970x150 OK