Pondělí 25. března 2019, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Partner: Nordex 970x150 Dafo OK

Devět nových dopravních automobilů Ford Transit převzali dobrovolní hasiči v Karlovarském kra­ji

Před Krajským úřadem Karlovarského kraje si 24. listopadu 2017 starostové devíti měst a obcí z regionu převzali nové dopravní automobily, které ke své práci využijí jednotky sboru dobrovolných hasičů. Jejich pořízení bude hrazeno z programu Ministerstva vnitra ČR – Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR „Dotace pro jednotky SDH obcí“ a z rozpočtu Karlovarského kra­je.

Nové vozy značky Ford Transit budou sloužit ve Vintířově, Štědré, Habartově, Bečově nad Teplou, Krásném Údolí a Milíkově (verze 4×2) a Perninku, Merklíně a Nejdku (verze 4×4).

Dobrovolní hasiči jsou důležitou součástí integrovaného záchranného systému. To se mimo jiné ukázalo i při nedávné vichřici, která u nás napáchala ničivé škody.

Bez jejich pomoci by se jen stěží podařilo obnovit běžný život v regionu. Naší podporu si proto jednoznačně zaslouží a já věřím, že jim auta budou dlouho a hlavně spolehlivě sloužit,

uvedl náměstek hejtmanky Karlovarského kraje Dalibor Blažek.

Centrálním zadavatelem nadlimitní veřejné zakázky na nákup nových dopravních automobilů byl Karlovarský kraj. Zakázka byla rozdělena do dvou částí, a to podle typu uspořádání náprav.

Jako nejvýhodnější byla vyhodnocena nabídka společnosti Techsport, která se specializuje na přestavby vozidel. U náhonu na dvě kola činí cena za jedno auto 876 040 korun a u pohonu všech čtyř kol dosáhla výše 1 119 371 korun.

Karlovarský kraj na každý z vozů přispěl částkou 450 tisíc korun, dohromady tedy více jak 4 miliony korun.

Vozy jsou vybaveny zásuvkou pro dobíjení a konzervaci akumulátorů PowAirBox B. V kabině je nainstalována vozidlová analogová radiostanice.

Ve vybavení nechybí dvojice LED světlometů s magnetickým uchycením o světelném toku každého z nich 1 300 lumenů, klimatizační jednotka a druhý výměník topení v prostoru pro osádku.

Pro barevnou úpravu je použita červená barva RAL 3000 a bílá RAL 9003. Samozřejmostí je tažné zařízení.

Sdílet
Banner Partner & VIP: PO-BP 970x150 OK