Neděle 2. dubna 2023, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Požár od myčky nádobí poničil byt a způsobil zakouření panelového domu v Olomouci

Zakouřené chodby panelového domu a hrozící nebezpečí pro obyvatele, taková situace se odehrávala chvíli po šestnácté hodině v pátek 24. 11. 2017 v Olomouci, v místní části Holice, v jednom z panelových domů na ulici Urxova.

Operační středisko HZS Olomouckého kraje vyslalo jednotky z centrální požární stanice v Olomouci, místních dobrovolných hasičů a Velké Bystřice.

Ještě před příjezdem hasičů jeden z obyvatelů násilně vniknul do hořících prostor a z bytu zachránil kočku patřící nájemníkům, nikdo jiný se v bytě nenacházel.

Jeden z obyvatelů se nadýchal nebezpečných zplodin hoření, hasiči mu poskytli nutnou předlékařskou pomoc a povolali posádku zdravotníků kolegů ze ZZS Olomouckého kraje.

V kuchyni přízemního bytu došlo k zahoření myčky nádobí – a to zřejmě po technické závadě, následně se plameny rozšířily na větší část vybavení v místnosti, zakouření pak poškodilo i ostatní místnosti v bytě.

Hasičům se velmi rychle podařilo zamezit výraznému rozhoření, z bytu vynosili požárem zasažené elektrospotřebiče a prostory po skončení hasebních prací pomocí přetlakové ventilace ochladili a odvětrali.

Co stojí za příčinou vzniku požáru je aktuálně v šetření, na vyčíslení škod se čeká po vyjádření majitele, odhadovaná výše je v řádu statisíců.

Zdeněk Hošák
tiskový mluvčí
HZS Olomouckého kraje
Sdílet