Neděle 5. prosince 2021, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Ostravští hasiči vyprošťovali na zasněžené dálnici velký přívěs, provoz byl zcela uzavřen

Dvě jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) zasahovaly ve čtvrtek 30. 11. 2017 odpoledne na dálnici D1 na úrovni Ostravy-Polanky nad Odrou, kde narazil kamion s přívěsem do svodidel.

Řidič vyvázl bez zranění, hasiči museli pomocí Bizona a jeřábu vyprostit a odtáhnout na odstavný pruh velký přívěs. Dálnice ve z Klimkovic na Ostravu byla zhruba půlhodiny zcela uzavřena, tvořila se několikakilometrová fronta vozidel.

Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno půl hodiny po čtvrtečním poledni. Na dálnici vyjely dvě ostravské jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Přívoz a Zábřeh, odkud dodatečně vyjel vyprošťovací speciál Mercedes Actros Bizon a silný jeřáb Demag/Terex.

Hasičům se podařilo rozpojit soupravu, takže řidič mohl odjet na dálniční krajnici s tahačem a návěsem, přívěs dál blokoval celý pruh. Až do příjezdu speciální techniky k vyprošťování byl průjezdný ve směru na Ostravu levý pruh, pak byla dálnice v jednom směru zcela uzavřena. Samotné vyprošťování trvalo asi čtvrthodinu.

Za čtvrtečního sněžení v Moravskoslezském kraji museli hasiči vyjet dosud ke 14 nehodám, ale jen „několikrát“ k vyproštění kamionů a nákladních automobilů, přitom na dálnici D1 pouze jednou. Tyto nehody (kde zasahovali hasiči) se obešly bez vážnějších zranění

por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezské­ho kraje
Sdílet