Středa 30. září 2020, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner POBP: 970 nádrž

Hořící lisovaný uhelný prach popálil dobrovolného hasiče

Požár odpadu ve skladu firmy sídlící v liberecké části Růžodol I byl ohlášen na operační středisko HZS Libereckého kraje ve čtvrtek 21. května 2009 krátce po půl osmé večer. Na místo byly vysláni profesionální hasiči ze stanice Liberec a dobrovolní kolegové z městské části Růžodol I a ze Stráže nad Nisou.

Hasiči na místě zjistili, že v areálu firmy hoří textilní opláštění skladové haly. Všude bylo plno černého prachu. Hasiči v dýchací technice zamezili šíření požáru a uvnitř skladu našli hořící lisovaný uhelný prach uskladněný v papírových pytlích. Velitel zásahu rozhodl o přidání smáčedla do vody, což usnadnilo hašení. Později se pytle roztrhaly a vytvořily hromadu prachu. K hašení hořícího prachu u podlahy hasiči použili speciální proudnici určenou na hašení uhlí. Pro lepší odvod kouře a prachu z haly nasadili přetlakový ventilátor. Vodu doplňovali z hydrantové sítě u nedalekého obchodního centra.

Požár se podařilo dostat pod kontrolu ve 20 hodin a hasební práce probíhaly ještě další 1,5 hodiny. Při náročném zásahu v prašném prostředí utrpěl popáleniny na noze jeden z dobrovolných hasičů, který se propadl do hořícího prachu. Hasiče na místě ošetřil lékař zdravotnické záchranné služby. Příčinou vzniku požáru je podle vyšetřovatele hasičů manipulace neznámé osoby s otevřeným ohněm. Výše škody zatím není známa.por. Mgr. Iva Michalíčková
tisková mluvčí
HZS Libereckého kraje-swo- 

Sdílet
Banner WAWRZASZEK ISS Leader OK