Úterý 28. května 2024, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Pohroma zemědělců

Plameny v zemědělském objektu způsobily škodu za třináct miliónů korun. Příčina se vyšetřuje.

Dne 17. listopadu 2003 ve 22:19 hodin byli profesionální hasiči ze Žamberka a Ústí nad Orlicí přivoláni k požáru zemědělského objektu do Letohradu-Orlice. Na místo byly dále povolány i jednotky sboru dobrovolných hasičů z Letohradu, Žamberka, Dolní Dobrouče, Jablonného nad Orlicí, Kunčice a Letohradu-Orlice. V objektu o rozměrech přibližně 18 × 60 m byly uskladněny kombajny, lis a další zemědělské stroje. Dále uvnitř objektu bylo uskladněno seno a sláma (přibližně 3–5 tisíc metráků). Požárem byl zachvácen celý objekt. Již při příjezdu hasičů na místo požáru se střecha objektu zřítila. Hasičům velmi komplikovala práci odstřelující střešní krytina (eternit – ten při vysokých teplotách praská a vystřeluje do okolí). Hasiči museli chránit a ochlazovat okolní objekty před velkým žárem a odlétávajícími jiskrami.
Požár se podařilo hasičům dostat pod kontrolu ve 23:40 hodin. Do ranních hodin byl objekt střežen hasiči, aby nedošlo k rozšíření požáru. Při požáru nebyl nikdo zraněn.
Příčinu vzniku požáru dnes na místě zjišťovali krajský vyšetřovatel hasičů i policisté. Na místo bude zítra přivolán i speciálně vycvičený pes na vyhledávání hořlavých kapalin. Příčina vzniku požáru není, přes pokračující vyšetřování, stále známa. Škoda byla stanovena na 13 100 000 korun – 10 600 000 Kč je škoda na objektu, požár dále zničil slámu v celkové hodnotě 1 500 000 Kč a na zemědělských strojích je škoda 1 milión korun.
Sdílet