Pondělí 29. listopadu 2021, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Zásah u požáru rodinného domu v Třtěnicích komplikovala vybuchující zábavní pyrotechnika

Ve 21:17 dne 5. 12. 2017 přijalo krajské operační a informační středisko zprávu o požáru v rodinném domě v obci Třtěnice na Jičínsku. Na místo byla vyslána profesionální jednotka z Jičína, ale i dobrovolní hasiči z Mlázovic a Vysokého Veselí.

V rodinném domě hořelo ve dvou místnostech na ploše asi 6×10 metrů. Dvě osoby se nacházely po příjezdu jednotek na místo už mimo hořící objekt. Hasiči jim poskytli první předlékařskou péči a posléze je předali s lehkými zraněními záchranářům.

Zásah jednotek na místě komplikovala zábavní pyrotechnika v objektu, která začala vybuchovat. Přímo v domě, ale i v jeho okolí bylo také přes dvě desítky psů. Asi deset se jich podařilo hasičům zachránit, vzali si je k sobě místní obyvatelé. Asi desítka však bohužel uhynula.

Po uhašení požáru provedli hasiči další ohledání objektu, neboť se v něm nacházelo velké množství materiálu a věcí. V domě nalezli střelnou zbraň a náboje. Vše vynesli mimo objekt a předali Policii ČR.

Požár zasáhl dvě místnosti domu, další příslušenství a vybavení bylo zakouřeno. Střechu domu se podařilo uchránit. Škodu odhadl vyšetřovatel příčin požárů asi na 300 tisíc korun, uchráněné hodnoty byly vyčísleny asi na 200 tisíc korun. Jaká byla příčina požáru, to je předmětem dalšího vyšetřování.

Jednotky zasahovaly na místě přes pět hodin. Dozor nad požářištěm převzala místní jednotka sboru dobrovolných hasičů.

por. Mgr. Martina Götzová
tisková mluvčí
HZS Královéhradec­kého kraje
Sdílet