Pondělí 29. listopadu 2021, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Noční pátrací akce pod Rýchorskou boudou měla šťastný konec, muže našli hasiči díky stopám ve sněhu a termokameře

Ztraceného muže, který se vydal 10. prosince 2017 v noci pěšky z Horního Maršova na Rýchorskou boudu, našli dobrovolní hasiči z Horného Maršova s policisty díky čerstvým stopám ve sněhu a termokameře.

O velkém štěstí může mluvit mladý muž, který se vydal v noci pěšky z Horního Maršova na Rýchorskou boudu. Špatně totiž odbočil z cesty a nemohl najít správný směr. Na tísňovou linku volal s tím, že je v lese a neví, kam dál. Poté hovor vypadl. O pomoc volal muž dnes kolem jedné hodiny ráno.

Místo události se už nacházelo mimo působnost horské služby, proto vyslal operační důstojník na místo jednotku sboru dobrovolných hasičů z Horního Maršova. Ti do několika málo minut vyrazili s opásovanou čtyřkolkou i termokamerou ztracenému člověku na pomoc. Dále byli na místo povoláni také profesionální hasiči z Trutnova a zasahovali zde i policisté.

V tu chvíli byl hledajícím hasičům a policistům největším pomocníkem čerstvě napadaný sníh, protože narazili na stopy hledaného muže a šli po nich. Jakmile stopy uhýbaly z cesty do lesa, použili hasiči k dohledání osoby termokameru. Muže našli těsně pod Rýchorskou boudou podchlazeného, ale bez dalších zranění.

Jednotka naložila muže na čtyřkolku a odvezla ho na hasičskou zbrojnici do Horního Maršova. Tam si jej převzali do péče záchranáři.

Celá akce byla ukončena po více než dvou hodinách a proběhla ve spolupráci dobrovolných hasičů z Horního Maršova, profesionálních hasičů z Trutnova a Policie ČR z Pece pod Sněžkou.

por. Mgr. Martina Götzová
tisková mluvčí
HZS Královéhradec­kého kraje
Sdílet