Čtvrtek 18. července 2019, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Partner: Požární bezpečnost PO-BP 970

Jednotka hasičů z Hartmanic zasahuje s novým Volkswagenem, nahradil starou Avii

Dopravní automobil značky AVIA, se kterým jednotka z Hartmanic na Klatovsku zasahovala již od 90. let, v únoru 2016 neprošel technickou kontrolou. Město se proto rozhodlo hledat možnosti, jak pro hasiče získat zásahový automobil.

K finančním prostředkům na pořízení nového vozidla Hartmanicím pomohl Integrovaný regionální operační program – dotace v hodnotě 1,4 milionu korun zajistila financování nelevného dopravního prostředku.

Vozidlo je vybaveno analogovou radiostanicí, digitálním terminálem, dobíjecími úchyty pro ruční radiostanice a svítilny, zásuvkou pro nabíjení telefonů, zvláštním výstražným zařízením typu rampa i elektrickým lanovým navijákem.

S podvozkem pro smíšený provoz a celkovou hmotností od 3 do 3,5 tuny byl ve veřejné soutěži vybrán jako automobil splňující veškeré zadané parametry s nejnižší pořizovací cenou Volkswagen Transporter, který dodalo českobudějovické Porsche Inter Auto CZ spol. s r.o. ve spolupráci s STS Prachatice, a.s.

Výjezdová jednotka má k dnešnímu dni 23 členů pod vedením Michala Kadeřábka, Jakuba Diviše a Františka Kojzara. Každý rok zasahuje asi u 20 výjezdů – požárů, dopravních nehod či technické pomoci – odstranění padlých stromů, čerpání sklepů, pomoc při povodních.

Těší nás, že jsme jednotce mohli pořídit nový automobil, kterým budou moci jezdit tam, kde bude jejich pomoc potřeba,

říká Pavel Valdman, starosta Hartmanic.

Žádost o podporu úspěšně zpracovala a projekt ve fázi realizace administrovala společnost G-PROJECT, s.r.o., které se kromě Hartmanic povedlo získat dotaci na dopravní automobil pro evakuaci a nouzové zásobování i do blízké Dlouhé Vsi či Hlavňovic a Strážova.

Mgr. et Bc. Lucie Dušková
G-PROJECT, s.r.o.
Sdílet
Banner ZHT OK