Neděle 5. prosince 2021, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Manipulace s hořlavou kapalinou poblíž adventního věnce v Pusté Kamenici skončila popáleninami a požárem

Do Pusté Kamenice vyjížděli hasiči v neděli 10. prosince 2017 v 19.23 hodin. Celkem bylo povoláno pět jednotek hasičů – profesionální z Poličky a dobrovolné z Proseče, Poličky, Pusté Kamenice a Krouny k požáru, který vypukl v rodinném domě.

Žena měla mít na stole v kuchyni adventní věnec se zapálenými svíčkami. Procházela kolem věnce s lahví plnou technického benzinu. Bohužel s lahví plnou hořlavé kapaliny kolem svíček manipulovala žena opravdu velmi neopatrně a výpary se vzňaly.

V mžiku hořel nejen adventní věnec a podhledy, ale plameny popálily i ženu. Další dvě ženy se snažily oheň uhasit, a přitom se nadýchaly zplodin hoření. Všechny tři ženy pak byly převezeny do nemocnice, kde byly hospitalizovány. Hasiči prostory zkontrolovali.

Jelikož plameny zasáhly i podhledy v místnosti, hasiči použili termokameru k odhalení všech ohnisek požáru. Požár byl zcela zlikvidován v 19.53 hodin.

Majitel domku spolu s vyšetřovatelem předběžně stanovili škodu na 150 tisíc korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši čtyři miliony korun.

por. Bc. Vendula Horáková
tisková mluvčí
HZS Pardubického kraje
Sdílet