Neděle 28. unora 2021, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Ve Stříteži na Jihlavsku hořel rodinný dům, s plameny bojovalo pět jednotek hasičů

V pondělí v 07,49 hod přijala operátorka tísňové linky 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina oznámení o požáru rodinného domu v obci Střítež na Jihlavsku. Na místo události vyslal operační důstojník jednotky profesionálních hasičů z Jihlavy a Polné společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Dobronína, Stříteže a Štoků.

Na likvidaci požáru hasiči nasadili čtyři vodní proudy a po necelé hodině intenzivního hašení se jim podařilo dostat požár pod kontrolu. Plameny poškodily garáž, pokoj nad garáží, krov domu a také osobní vozidlo.

V péči zdravotníků skončila po požáru jedna osoba, která se nadýchala jedovatých zplodin hoření. Zdravotníci ji ošetřili na místě události.

Před jedenáctou hodinou dopoledne byl požár kompletně zlikvidován a dohled nad požářištěm si převzala místní jednotka sboru dobrovolných hasičů.

Na místě jsou také naši vyšetřovatelé, kteří zjišťují příčinu vzniku požáru. Vyšetřovatelé pracují s verzemi, že k požáru došlo vlivem technické závady na elektroinstalaci nebo vlivem nedbalosti v podobě nesprávně uloženého popelu.

Majetková škoda vzniklá požárem byla předběžně stanovena na částku 2 miliony korun.

kpt. Ing. Petra Musilová
tisková mluvčí
HZS Kraje Vysočina
Sdílet