Pondělí 21. září 2020, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Agrotec 970x150 OK

Netradiční zásah skončil vysvobozením zvířete

Dne 24.5.2009 v 18:51 hod. byli hasiči požádáni o pomoc při odchytu poštolky v divadle ve Zlíně. Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů ze Zlína s jedním zásahovým vozem. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že v budově městského divadla je uzavřen krahujec obecný.

Netradiční zásah mají za sebou zlínští profesionální hasiči, kteří byli požádáni o vysvobození poštolky. Pták se údajně dostal do spojovacího krčku mezi městským divadlem a klubem, odkud nemohl vylétnout.

Vrátný pustil hasiče do objektu a zvíře bylo nalezeno v jedné velké místnosti. Po několika pokusech se záchranářům podařilo ptáka odchytit pomocí žebříku a odchytové tyče. Odchytem se zjistilo, že se nejednalo o poštolku, ale o krahujce obecného. Malý dravec následně odletěl do přilehlého parku, a to bez zjevných známek zranění.

V posledních letech zasahovali hasiči při záchraně ptáků nejčastěji uvězněných v pastích panelových domů, ale objevují se i případy záchrany papoušků a dokonce i páva.mjr. Ivo Mitáček, Mgr. Bc.
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje-swo-

Sdílet
Banner VIP: Devold 970x150 OK