Pondělí 25. března 2019, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Partner & VIP: Pavliš a Hartmann 970x150 #1 OK Čerpadlo

Hasiči i policisté hráli pro osmiletého Adámka, vybrali skoro 35 tisíc korun

Již podruhé hasiči a policisté uspořádali benefiční hokejový turnaj, který odehráli v pondělí 11. prosince 2017 na Zimním stadionu v Chrudimi.

Tribuny se postupně zaplnily a každý příchozí přispěl dobrovolným vstupným do kasičky, která byla vytvořena jen pro ten daný okamžik.

Profesionálové z řad hasičů a policistů také přispěli na léčbu malého Adámka finanční částkou a také svou skvělou hrou. Do hry se dokonce zapojil i ředitel krajského ředitelství Policie ČR Pardubického kraje plk. Mgr. Jan Švejdar.

V loňském roce hasiči a policisté pořádali první benefiční hokejový zápas a vybrané vstupné putovalo malé Štěpánce, která má mozkové onemocnění, slabé svalstvo, nadměrnou kloubní volnost, epilepsii, poruchu příjmu potravy i oční a sluchovou vadu. Peníze se vybírali i během hokejového utkání. V loňském roce se vybralo 15 203 Kč.

Letos se hasiči a policisté dohodli, že dobrovolné vstupné poputuje osmiletému Adámkovi, který leží v kómatu po operaci mandlí. Po několika dnech začal krvácet a došlo k zástavě srdce. Adámek je v kómatu, má poškozenou značnou část mozku. Dýchá sám přes tracheostomii, výživa probíhá přes tzv. PEG, hadičkou do bříška. Jeho stav je velmi vážný, ale stabilizovaný.

Na jeho léčbu hasiči, policisté a všichni fanoušci přispěli částkou 34 030 Kč.

Po utkání byly peníze předány tatínkovi malého Adámka. Finanční hotovost předávali ředitel krajských policistů Jan Švejdar a Josef Jelínek, náměstek ředitele HZS Pardubického kraje.

Ptáte se, jak skončilo hokejové utkání? My si myslíme, že vyhráli všichni, ale nakonec vyhráli hasiči 5:4 nad policisty.

Gratulujeme a těšíme se na další utkání, kterým se snažíme pomáhat.

por. Bc. Vendula Horáková
tisková mluvčí
HZS Pardubického kraje
Sdílet
Banner mototruck OK