Pátek 4. prosince 2020, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Česko-polské cvičení hasičů na Opavsku prověřilo spolupráci i komunikaci

Deset jednotek hasičů z Moravskoslezského kraje a polského okresu Ratiboř se zapojilo do úterního (26. 5. 2009) mezinárodního cvičení v obci Chuchelná v okrese Opava.

Deset jednotek hasičů z Moravskoslezského kraje a polského okresu Ratiboř se zapojilo do úterního (26. 5. 2009) mezinárodního cvičení v obci Chuchelná v okrese Opava. Šlo o imitovaný požár kotelny zdejší firmy s vyhledáváním dvou zraněných osob, které představovaly figuríny.

Součástí hodinu a půl trvajícího cvičení byla kyvadlová doprava vody do místa zásahu z místního rybníka. Do cvičení se zapojily tři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje z Opavy, Hlučína a Ostravy-Zábřehu, tři jednotky dobrovolných hasičů z okresu Opava – obce Chuchelná, Píšť, Bolatice, jedna profesionální jednotka z Polska a tři dobrovolné jednotky z polských obcí Krzanovice, Bojanow a Pietraszyn.

Cílem cvičení, které se koná každoročně střídavě na české a polské straně společné hranice, bylo ověřit spolupráci a komunikaci v příhraniční oblasti, ověření spojení a procedury vyžádání mezinárodní spolupráce přes operační střediska hasičů obou zemí.

por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezské­ho kraje

-kow-

Sdílet