Čtvrtek 28. ledna 2021, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Včasné přivolání pomoci zabrání velkým škodám

Dne 27. 5. 2009 ve 12:23 hod. byli hasiči informováni o požáru auta v garážích ve Zlíně. Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů ze Zlína se dvěma cisternami, kterou posílila jednotka hasičů z povolání města Zlína. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že ve společných garážích na sídlišti Jižní Svahy došlo k požáru osobního auta zn. Škoda.

Dne 27. 5. 2009 ve 12:23 hod. byli hasiči informováni o požáru auta v garážích ve Zlíně. Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů ze Zlína se dvěma cisternami, kterou posílila jednotka hasičů z povolání města Zlína. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že ve společných garážích na sídlišti Jižní Svahy došlo k požáru osobního auta zn. Škoda.

Majitelé uvedli, že po usednutí do vozu a jeho nastartování ucítili uvnitř kouř po spálených elektrických kabelech. Z vozu okamžitě vystoupili a na pomoc přivolali hasiče.

Jako první na místo dorazila jednotka městských hasičů, která pronikla v dýchacích přístrojích do garáží. Po příjezdu kolegů z profesionálního sboru bylo vozidlo vytlačeno z garáže, a to především k ochraně okolních vozů.

Hasičům se podařilo zabránit vzniku požáru a vůz odpojili od baterie. Celý prostor společných garáží pod sídlištěm byl odvětrán přirozenou cestou. Při požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů ze Zlína bylo místo požáru ohledáno. Příčinou vzniku požáru byla technická závada, která majitelům způsobila škodu za 3.000 Kč. Včasným přivoláním pomoci se podařilo uchránit další majetek za 100 tis. Kč.

Závady na elektroinstalacích nepostihují jen motorová vozidla, o čemž se dnes mohli přesvědčit také majitelé rodinného domku ve Starém Městě. Na chodbě jejich příbytku došlo k požáru v elektrickém vedení a v rozvaděči.

Požár byl včas zpozorován majiteli, kterým v hašení pískem pomohl i soused. Rychlým přivoláním pomoci bylo zabráněno dalším škodám na majetku. Dům byl odvětrán přirozenou cestou.Info: mjr. Ivo Mitáček, Mgr. Bc., tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje


-wap-

Sdílet