Středa 8. prosince 2021, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Při nehodě u Boče se zranilo šest osob, z toho čtyři děti

Dvě osobní auta havarovala v neděli odpoledne na silnici z Ostrova na Chomutov. Nehoda se stala u obce Boč. Celkem se při nehodě lehce zranilo šest osob, z toho čtyři děti. Na místě zasahovali hasiči z Ostrova a také kolegové z ústeckého kraje ze stanice Klášterec.

Místem události bylo možné projet kyvadlově. Negativem zásahu byla bezohlednost ostatních řidičů. Samotný příjezd záchranářů komplikovalo husté sněžení a špatně sjízdná komunikace, stejně tak ale bezohledné chování ostatních motoristů.

Zasahující hasiči na druhou stranu ocenili přístup řidiče autobusu, který u nehody zastavil jako první, pomohl všem z aut ven a poskytl všem zázemí v teple autobusu. Následně ještě poskytl odvoz babičce s dvěma malými dětmi včetně všech jejich zavazadel, a že jich nebylo málo, do místa bydliště, kde jim se vším pomohl, a teprve poté dál pokračoval v jízdě.

Ostatní účastníci nehody mohli během řešení nehody využít jako zázemí kabinu zásahového auta hasičů, kde především děti dostali hračky a další drobnosti, aby se co nejvíce zmírnil traumatizující zážitek.

Zasahující jednotky:

  • HZS Klášterec (CAS 20 Man)
  • JSDH Ostrov (CAS 20 Man)
Martin Kasal
tiskový mluvčí
HZS Karlovarského kraje
Sdílet