Středa 1. prosince 2021, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

U Chotěšova na Plzeňsku se střetl kamion s dodávkou, o zraněného řidiče se postarali zdravotníci

V úterý 19. prosince 2017 sedm minut po čtvrté hodině ráno vyjeli profesionální a dobrovolní hasiči z Nýřan společně s jednotkou SDH Stod mezi Chotěšov a Zbůch k dopravní nehodě nákladního auta a dodávky.

Při jejich příjezdu se již ZZS starala o zraněného řidiče. Hasiči ho pomohli přenést do sanitky.

V nákladovém prostoru byly přepravovány kanystry s oleji a chladící kapalinou. Některé se při nehodě poškodily a vytekly na silnici v množství asi 30 litrů. Hasiči neporušené kanystry vyložili a po převrácení vozidla zpět na kola je naskládali zpátky.

Nákladní vozidlo nepřeváželo žádný náklad. Z jeho poškozené nádrže uniklo asi na silnici a do příkopu asi 150 litrů nafty. Hasiči na likvidaci uniklých kapalin spotřebovali přes 200 kg sorpčního materiálu.

Na základě informací od zástupců Životního prostředí nebyly nehodou nijak ohroženy vodní zdroje. Odbagrování kontaminované zeminy zajistí správci komunikace.

Nehoda zcela uzavřela hlavní tah Plzeň – Domažlice na dvě a půl hodiny, až v 6:30 se podařilo zprovoznit jeden jízdní pruh pro kyvadlovou dopravu. Provoz byl obnoven krátce po osmé hodině.

por. Mgr. Pavla Jakoubková
tisková mluvčí
HZS Plzeňského kraje
Sdílet