Neděle 18. srpna 2019, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner MEVA OK

Plameny zničily v Huslenkách dílnu a způsobily škodu za 250 000 korun

K hlášenému požáru dílny v obci Huslenky na Vsetínsku vyrazili krátce po čtrnácté hodině hasiči z pěti jednotek. Postupně na místo vyrazila jednotka profesionálních hasičů ze stanice Vsetín a dobrovolné jednotky hasičů z obcí Huslenky, Karolinka, Hovězí a Halenkov.

V době příjezdu první cisterny byl již požár v plném rozsahu. Zasažena byla dílna o rozměru 9×4 metry. Jednotky okamžitě nasadily dva vysokotlaké proudy a dva proudy C, a s využitím dýchací techniky se jim podařilo dostat požár pod kontrolu. Po rozebrání konstrukcí a kontrole prostor termokamerou byla v 15:21 hodin ohlášena celková likvidace události.

Na místo se dostavil také vyšetřovatel hasičů z územního odboru HZS Vsetín. Po ohledání bylo zjištěno, že požár vznikl od kouřovodu instalovaného topidla na tuhá paliva. Škoda, způsobená na budově, vybavení a uskladněném materiálu dosáhla 250 000 korun.

Díky rychlému zásahu jednotek se podařilo zabránit rozšíření požáru na blízké budovy a uchráněny tak byly další nemalé hodnoty ve výši více než 2 miliony korun.

kpt. Ing. Pavel Řezníček
HZS Zlínského kraje
Sdílet
Banner mototruck OK