Úterý 21. března 2023, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Šternberskou stanici povede od ledna nový velitel, po 31 letech služby odchází do důchodu Lubomír Grézl

Od 1. ledna 2018 povede šterberskou stanici nový velitel npor. Mgr. Josef Slinták. Ještě několik dní současný velitel stanice ve Šternberku npor. Mgr. Lubomír Grézl po více než 31 letech služby u sboru odchází do zaslouženého důchodu.

Současný velitel šternberské stanice npor. Mgr. Lubomír Grézl nastoupil k Hasičskému záchrannému sboru 1. 10. 1986 ze Závodního požárního útvaru Závody těžkého strojírenství Olomouc na funkci zástupce velitele útvaru.

Mgr. Grézl se během své služby významně podílel na zajištění spolupráce s Městem Šternberk, díky jeho aktivitám se podařilo zajistit komplexní rekonstrukci požární stanice ve Šternberku a vybudovat pracoviště pro činnost krizového štábu města na požární stanici.

V roce 1997 a 2002 se významným způsobem podílel na záchranných pracích při rozsáhlých povodních na Moravě a v Čechách. Aktivně zajišťuje spolupráci s jednotkami sboru dobrovolných hasičů, složkami IZS a dalšími subjekty na území města Šternberk.

Mgr. Lubomír Grézl zasvětil celou svou profesní karieru požární ochraně a službám hasičského záchranného sboru.

Funkci velitele požární stanice ve Šternberku převezme od ledna npor. Mgr. Josef Slinták, současný velitel družstva šternberské stanice, který u hasičů pracuje téměř 21 let. Po celou dobu působí jako profesionální hasič ve Šternberku.

Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková
tisková mluvčí
HZS Olomouckého kraje
Sdílet