Pátek 26. dubna 2024, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Královéhradečtí hasiči uspěli na Mistrovství ČR v orientačním běhu

Ve dnech 26. a 27. května 2009 se ve Studené u Žamberka uskutečnilo XVI. Mistrovství profesionálních hasičů, Policie ČR a zaměstnanců MV v orientačním běhu. Závodu se mohli zúčastnit i příchozí, kteří nejsou příslušníky ani zaměstnanci MV.

Ve dnech 26. a 27. května 2009 se ve Studené u Žamberka uskutečnilo XVI. Mistrovství profesionálních hasičů, Policie ČR a zaměstnanců MV v orientačním běhu. Závodu se mohli zúčastnit i příchozí, kteří nejsou příslušníky ani zaměstnanci MV. Pořadatelem akce byl Hasičský záchranný sbor Pardubického kraje – územní odbor Ústí nad Orlicí a HSK Ústí nad Orlicí ve spolupráci s ČHSF. Mistrovství se zúčastnilo také pět příslušníků Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje, kteří ve svých kategorií obsadili skvělá místa.

Celkem 54 mužů a žen změřili své síly ve čtyřech kategoriích na tratích v délce 4 až 6 kilometrů v lesích s převýšeným až 190 metrů. První den se uskutečnil závod jednotlivců. V kategorii mužů hasičů nad 40 let vybojoval 1. místo Ivan Křivda z územního odboru Náchod, který trať v délce 4,9 kilometru zvládl v čase 43:36. Ve stejné kategorii dosáhl úspěchu také Václav John z Náchoda, který v čase 58:16 skončil na 4. místě a Pavel Tryzna z Trutnova, který zvládl trať v čase 62:39 a obsadil 5. místo.

V kategorii mužů hasičů do 40 let na trati 5,4 km obsadili sportovci HZS Královéhradeckého kraje 6. a 9. místo. Jako šestý doběhl v čase 66:12 Jaroslav Hanzl z Náchoda a na devátém místě skončil v čase 79:41 Lukáš Drozdík z Rychnova nad Kněžnou.

Druhý den v lokalitě Pastviny proběhl závod štafet, který skvěle vyšel královéhradeckým hasičům. Z celkem deseti štafet obsadili v kategorii mužů hasičů druhé a třetí místo. Na stříbrné pozici skončila trojice Jaroslav Hanzl, Václav John a Ivan Křivda, bronzovou medaili si odvezli Lukáš Drozdík, Pavel Tryzna a příchozí Martin Křivda.