Sobota 26. listopadu 2022, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Od žhavého popela málem chytil na Kolínsku dům, plameny zachvátily přístavek

V předposlední den roku 2017 čtvrt hodiny po poledni byl na tísňovou linku středočeských hasičů oznámen požár rodinného domu v centru Nové Vsi I nedaleko Kolína.

Vzhledem k tomu, že podle oznamovatele už šlehaly plameny ze střechy, vyslal operační důstojník k události profesionální hasiče z Kolína, kterým vyjely na pomoc dobrovolné jednotky obcí Nová Ves I a Plaňany. S výškovou technikou zároveň vyrazili podnikoví hasiči PARAMO a.s. Kolín.

Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že jde o požár přístavku o rozměrech 4 × 10 metrů, kde bylo uskladněno především dřevo. Na zdolání plamenů nasadili hasiči dva vysokotlaké proudy a požár v 13.41 hodin lokalizovali. Současně s tím ohlásil velitel zásahu i likvidaci a jednotky se po sbalení materiálu začaly vracet na své základny.

Přímé škody v následku požáru vyčíslil vyšetřovatel na 20 tisíc korun, včasným zásahem se hasičům podařilo uchránit majetek za 800 tisíc korun.

Příčinou vzniku požáru byla nedbalost při manipulaci se žhavým popelem, což je v topné sezoně častá chyba, kterou vyšetřovatel na místě vyřešil blokovou pokutou. Událost se obešla bez zranění osob, neboť všech pět obyvatel domu bylo včas evakuováno. Místní dobrovolné jednotce byla nařízena účast na kontrole požářiště v podvečerních hodinách.

Ladislav Holomčík
HZS Středočeského kraje
Sdílet