Sobota 19. září 2020, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner VIP: Devold 970x150 OK

Havířovští hasiči zachraňovali dva psy z hlubokého kanálu

Jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice v Havířově (okres Karviná) vyjela dnes ráno po půl sedmé do Horní Suché (okres Karviná), do ulice K Prádlu, kde byli v podzemním teplovodním kanále (asi 4 metry hloubka) uvězněni dva psi neupřesněné rasy.

Jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice v Havířově (okres Karviná) vyjela dnes ráno po půl sedmé do Horní Suché (okres Karviná), do ulice K Prádlu, kde byli v podzemním teplovodním kanále (asi 4 metry hloubka) uvězněni dva psi neupřesněné rasy. Hasiči je vytáhli ven pomocí dvou dílů nastavovacího žebříku.

Dolů do kanálu pro ně vlezl dlouholetý havířovský hasič Rostislav Polák, který má mnoholeté zkušenosti právě ze zachraňování nejrůznějších tvorů a sám je zkušeným chovatelem psů. Na pejsky šel takticky – nechal se očichat a na cestu nahoru je psychologicky připravil neodbytým hlazením. Vynesl je po jednom v náručí. Bez náznaků agresivity, o nějakém kousnutí ani nemluvě.

Psi byli podle zasahujících hasičů přítulní a po vypuštění na zemský povrch viditelně šťastní. Kolem zachránců v zásahových oblecích spokojeně pobíhali. Aby do otvoru již nikdo nemohl spadnout, přikryli jej hasiči dřevěnými paletami, které jim ochotně poskytli pracovníci nedaleké stavební firmy. Velitel zásahu pak požádal operační středisko hasičů, ať informují o psech (kteří by třeba mohli vběhnout do silnice a způsobit dopravní nehodu) příslušnou městkou policii.

Mgr. Petr Kůdela
HZS Moravskoslezského kraje
tiskový mluvčí

Sdílet
Banner Eurofire termokamera