Sobota 19. září 2020, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner VIP: Vochoc 970x150 OK

Pomoc hasičů po vážnější dopravní nehodě v obci Vysoké Pole

Dne 1.6.2009 ve 14:00 hod. byli hasič požádáni o pomoc po dopravní nehodě v obci Vysoké Pole. Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Valašských Klobouk s jedním zásahovým vozem. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že v obci došlo k vážnějšímu střetu mezi osobním autem zn. Š Felicia a nákladním vozem zn. Iveco.

Dne 1.6.2009 ve 14:00 hod. byli hasič požádáni o pomoc po dopravní nehodě v obci Vysoké Pole.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Valašských Klobouk s jedním zásahovým vozem. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že v obci došlo k vážnějšímu střetu mezi osobním autem zn. Š Felicia a nákladním vozem zn. Iveco.

Podle svědků vyjel mladý řidič s osobním vozem na hlavní komunikaci, kde po nedání přednosti narazil do projíždějícího nákladního auta. Nárazem byl osobní vůz odhozen mimo komunikaci a zastavil se až po dvaceti metrech ve dvoře jednoho z rodinných domů. Tam zbořil část zídky a konečně zůstal stát.

Při nárazu utrpěl jednadvacetiletý řidič osobního auta zranění a zůstal zaklíněný ve vraku. Zdravotnická záchranná služba požádala přes operační středisko o pomoc a vyproštění hasiče, kteří dorazili za deset minut od výjezdu.

Těsně před příjezdem hasičů se zdravotníkům podařilo řidiče z vozu vytáhnout a položit vedle auta. Hasiči okamžitě pomohli muže zafixovat pomocí krčního límce, po prvotním ošetření byl naložen do vakuových nosítek a přenesen do sanitního vozu. Po dalším nutném ošetření byl odvezen do nemocnice ve Zlíně.

Hasiči po naložení pacienta dál museli zajistit havarovaná vozidla, a to proti případnému požáru a úniku provozních kapalin. Po zadokumentování dopravní nehody policií odjeli hasiči zpět na základnu. Po dobu zásahu složek integrovaného záchranného systému byla částečně omezena průjezdnost dopravy, kterou řídila hlídka policie.

mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje

-miw-

Sdílet
Banner VIP: Vochoc 970x150 OK