Pátek 19. října 2018, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Seal navíjáky OK

Požár chalupy v Roztokách u Semil zaměstnal jednotky z druhého stupně požárního poplachu

Jednotky druhého stupně požárního poplachu byly včera povolány k požáru rekreační chalupy v Roztokách u Semil. Kouř stoupající ze střechy zpozorovali sousedé, kteří ho ve 20:18 hodin ohlásili na linku 112.

Požár zasáhl obytné podkroví částečně zrekonstruovaného domu a šířil se mezi stropem a střechou. Tedy v části kde byl izolační materiál.

Objekt byl po příjezdu jednotek odpojen od elektrického proudu, a protože bylo podkroví silně zakouřeno, nasadili hasiči k odvětrání přetlakovou ventilaci a vybaveni dýchací technikou provedli průzkum místa zásahu.

Po vyhodnocení situace rozhodl velitel zásahu využít při hasebních pracích speciální zařízení Cobra. Hasičům se podařilo požár zcela zlikvidovat ve 23:03 hodin.

Na místo zásahu bezprostředně po ohlášení události vyjela také vyšetřovatelka příčin požárů HZS LK por. Mgr. Lucie Šorejsová, DiS., která po důkladném prozkoumání požářiště uvedla, že pravděpodobnou příčinou požáru byla závada na elektroinstalaci v domě.

Škoda se dá prozatím odhadovat na 100.000 korun, je ale nutné říci, že včasný zásah kolegů uchránil majitelům chaty majetek v odhadované hodnotě 700.000 korun, dodala vyšetřovatelka Lucie Šorejsová.

Uvnitř chalupy se v době požáru nenacházely žádné osoby a nikdo tedy nebyl zraněn. Po kontrole objektu termokamerou zůstala na místě místní jednotka dobrovolných hasičů na dohlídku.

Povolané jednotky: HZS LK stanice SAemily, stanice Turnov, dobrovolné jednotky z Roztok u Semil, Vysokého nad Jizerou a Zlaté Olešnice.

por. Bc. Pavlína Bílková, DiS.
tisková mluvčí
HZS Libereckého kraje
Sdílet
Banner recyklujte s hasici 970 OK