Čtvrtek 18. července 2024, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Požár v kotelně rodinného domku ve Štěpánově způsobil statisícové škody, majitel se nadýchal zplodin

Čtyři jednotky z řad profesionálních a dobrovolných hasičů Olomouckého kraje likvidovaly v během dopoledních hodin v sobotu 6. 1. 2018 požár v kotelně rodinného domku ve Štěpánově na Olomoucku. Oznámení o požáru předala tísňové lince 112 obyvatelka domu s upřesněním pozorovatelných plamenů a hustého kouře prostupujícího do celého domu.

Operační středisko k místu ihned vyslalo profesionální jednotky požárních stanice Šternberk a Litovel za posílení dobrovolnými hasiči z Bohuňovic a místní Štěpánov. Hasiči po několika minutách lokalizovali zahoření v prostorech kotelny a dalších skladovacích prostor.

K rozšíření do obytné části nedošlo, nicméně celý dům byl ihned výrazně zakouřen. Majitel se pokoušel z počátku zabránit hoření a při své snaze se nadýchal nebezpečných zplodin a skončil v péči zdravotníků ZZS Olomouckého kraje.

Jednotky postupně z požářiště vynosily zničené vybavení a dohasily menší ohniska, po ochladnutí a odvětrání s využitím přetlakové ventilace provedly důkladnou kontrolu termokamerou.

Co stojí za příčinou vzniku požáru je aktuálně došetřováno ve spolupráci s Policii ČR. Pracuje se s více variantami možného vzniku, nicméně lze vyloučit cizí zavinění. Odhad výše škod hovoří o částce v řádech statisíců korun.

Zdeněk Hošák
tiskový mluvčí
HZS Olomouckého kraje
Sdílet