Pátek 26. dubna 2024, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

XVI. Mistrovství profesionálních hasičů a policie ČR v orientačním běhu

Ve dnech 26. a 27. května 2009 se uskutečnilo XVI. Mistrovství profesionálních hasičů a policie ČR v orientačním běhu ve Studeném nedaleko Pastvinské přehrady.

Pořadatelem akce byl HZS Ústí nad Orlicí ve spolupráci s HSK Ústí nad Orlicí a s ČHSF.

Z celkového počtu 52 startujících bylo zastoupení hasičů ve složení 14 mužů nad 40 let, 18 mužů do 40 let, 12 policistů, 4 žen a 4 příchozí. Své síly změřili na tratích v členitém terénu, kde se prověřila nejen jejich orientační schopnost , ale i fyzická zdatnost . Tratě byly dlouhé od 4,3 km do 5,4 km s převýšením až 190 metrů.

V kategorii policistů P1 zvítězil Horák Jiří PČR Hradec Králové v čase 44:14

V kategorii H1 zvítězil Petreček Tomáš HZS Moravskoslezský kraj v čase 45:00

V kategorii H2 zvítězil Křivda Ivan HZS Hradec Králové v čase 43:36

V kategorii Ž zvítězila Hrobařová Lenka PČR Hradec Králové v čase 42:40

V kategorii PR zvítězil Křivda Martin OB Náchod v čase 51:18

Druhý den závodily tříčlenné štafety v lokalitě Pastvinské přehrady. V kategorií mužů hasičů obsadili první místo Tomáš Melčák, Radek Zeman, Tomáš Petreček – HZS Moravskoslezský kraj s časem 92:22:00. V kategorii PČR obsadili první místo Michal Kober, Karel Hausvater, Jiří Horák – PČR Hradec Králové A s časem 92:47:00. V kategorii MIX obsadili první místo Zdeněk Koč, Jaroslav Tomáščin, Ada Kuchařová – MIX Kačerov s časem 117:04:00.