Pátek 19. října 2018, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner VIP: Vochoc 970x150 OK

Mladý hasič během Tříkrálové sbírky zachránil důchodce v Rohovládově Bělé

Během koledování v rámci Tříkrálové sbírky v Rohovládově Bělé prokázal jeden z koledníků a zároveň mladých hasičů Tomáš V. statečnost a pohotovou reakci a zachránil tak život důchodci, který zkolaboval ve svém domě.

Když skupinka koledníků v čele s Tomášem přišla k jednomu z domů v obci Rohovládova Bělá, bylo Tomášovi divné, že důchodce – pan H., který dům obývá, nepřišel otevřít. Rozhodl se tedy proto se svoji sestrou nahlédnout do domu a zjistit, zda je vše v pořádku, protože jeho obyvatele velmi dobře znali.

Tomáš se svojí sestrou našli starého pána bezvládně ležet na zemi, obličejem dolů. Snažili se ho oslovit, ten je však nepoznával. Tomáš proto zavolal svému otci, který byl nedaleko a po dobu, než jeho otec přišel, snažil se s panem H. aktivně komunikovat.

S otcem ho potom uložili do stabilizované polohy a zavolali záchrannou službu, která ho odvezla k hospitalizaci v nemocnici.

Jsem moc ráda, že Tomáš svou pohotovou reakcí prokázal svoji statečnost. Pomáhal nejen Charitě, ale poskytl velkou pomoc i starému člověku. Možná mu i zachránili život,

uvedla ředitelka Charity Přelouč Ing. Mgr. Zdenka Kumstýřová.

Tříkrálová sbírka je největší dobrovolnickou akcí u nás, kterou každoročně pořádá Charita Česká republika. Výtěžek Tříkrálové sbírky je určen především na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším sociálně potřebným skupinám lidí zejména v regionech, kde se sbírka koná.

Sdílet
Banner mototruck OK