Středa 17. dubna 2024, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Čtyři osoby byly zraněny při požáru hájenky v obci Choustník, dvě do nemocnice transportoval vrtulník

Od ranních hodin zasahují hasiči v Choustníku, části obce Kajetín u požáru domu. Prvotní informaci o požáru obdrželo operační středisko hasičů z dispečinku zdravotnické záchranné služby. Následně pak začala přicházet volání na tísňovou linku112.

K požáru vyjeli krátce po půl osmé včetně výškové techniky profesionální hasiči ze stanic Soběslav a Tábor. Operační středisko dále svolalo jednotky SDH obcí Choustník a Tučapy. Celkem byly do Kajetína vyslány osádky čtyř cisteren, automobilová plošina a dopravní automobil.

Na místě požáru hasiči průzkumem zjistili, že hoří dřevěná hájenka, která stojcí zcela samostatně na kraji lesa. Ohnisko požáru jednotky našly v přístavku těsně napojeném na dům. Ihned zahájily hašení a požár krátce po osmé hodině dostaly pod kontrolu.

V tuto chvíli probíhá dohašování. Závěrečný průzkum pak hasiči provádí zároveň s termokamerou, která je schopná jim odhalit i možná skrytá ohniska.

V hájence žila rodina se třemi dětmi. Jedno z nich utrpělo popáleniny a bylo společně s popáleným otcem letecky transportováno do popáleninového centra na pražských Vinohradech.

Matka s dalším dítětem předškolního věku byla odvezena do nemocnice s podezřením na nadýchání. Do nemocnice za nimi z důvodu špatného psychického stavu matky byl vyslán také psycholog HZS.

Přestože požár není ještě plně uhašen, vyšetřovatel stanovil již předběžnou škodu na 1 500 000 Kč. Příčina vzniku požáru je předmětem dalšího šetření.

Jednotky HZS u požáru spolupracují s Policií ČR.

Sdílet