Neděle 20. září 2020, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner scott OK

Hořící propanbutanová láhev a osobní vozidlo ve stromě

Včera 3. června 2009 krátce po 18. hodině byl na operační středisko hasičů ohlášen požár propanbutanové lahve u plynových kamen v rodinném domě v Machkově ulici v Hradci Králové. Na místo vyjeli profesionálních hasiči z Hradce Králové se dvěma technickými automobily a cisternou.

Včera 3. června 2009 krátce po 18. hodině byl na operační středisko hasičů ohlášen požár propanbutanové lahve u plynových kamen v rodinném domě v Machkově ulici v Hradci Králové. Na místo vyjeli profesionálních hasiči z Hradce Králové se dvěma technickými automobily a cisternou. Plamen vyšlehl u ventilu a poškodil i hadici u lahve. Majitel domu včas a správně zareagoval a desetikilogramovou propanbutanovou láhev ihned vyhodil oknem na zahradu a zahrabal ji zeminou. Při příjezdu hasičů na místo již láhev nehořela, ale byla ohřátá. Hasiči přenesli láhev dál od domu a ochladili ji. Devětadvacetiletý majitel domu utrpěl lehčí popáleniny na rukou a byl na místě ošetřen záchrannou službou. Hořením došlo k poškození koberce a malby uvnitř domu. Hmotná škoda byla předběžně odhadnuta na 5 tisíc korun. Hasiči také darovali malé dcerce majitele domu, která byla z celé situace rozrušená, plyšového dráčka Záchranáčka.


Územní odbor Náchod

Profesionální hasiči z Jaroměře zasahovali včera večer u dopravní nehody, ke které došlo na silnici č. 32542 mezi obcemi Zaloňov a Vestec. Řidič osobního vozidla Opel z dosud nejasných příčin vyjel mimo vozovku a narazil do stromu. Tři osoby ve vozidle byly zraněny a převezeny záchrannou službou do nemocnice. Hasiči zajistili vozidlo proti požáru a úniku provozních kapalin. Příčiny nehody šetří Policie ČR. (foto: stanice Jaroměř)

por. Bc. Martina Žahourková
tisková mluvčí
HZS Královéhradec­kého kraje

-miw-

Sdílet
Banner VIP: Devold 970x150 OK