Čtvrtek 13. srpna 2020, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner scott OK

Celkem osm vodních proudů museli hasiči nasadit na uhašení požáru přístřešků v Praze

V 17:50 hodin dne 29.01.2018 vyjelo postupně šest profesionálních a sedm dobrovolných jednotek do ulice Čimická v Praze 8 k požáru provizorních dřevěných přístřešků a dílen v těsné blízkosti autodílny a rodinného domu.

Na místo přijela jako první jednotka z Holešovic pět minut po ohlášení požáru. Plamenným hořením byl zasažen prostor mezi obytným domem a rodinným domem, vedle autodílny.

V prostoru byly dřevěné provizorní přístřešky, které plameny zachvátily v plném rozsahu. Zplodiny hoření a sálavé teplo poškodily fasádu vedlejšího pěti patrového obytného domu. Plameny se pak rozšířily na střechu a do podkroví jednopodlažního rodinného domu.

Hasiči na likvidaci požáru nasadili celkem 8 C proudů a zasahovali v dýchací technice. Část dobrovolných jednotek byla v pohotovosti na svých základnách.

Požár se podařilo dostat pod kontrolu po více než dvou hodinách, následovalo rozebírání střešní konstrukce a plechové krytiny střechy domu. Postupně docházelo k redukci jednotek na místě. Z obytného domu odešlo před příjezdem hasičů několik nájemníků, rodinný dům pak opustila jeho majitelka.

Při požáru se nikdo nezranil, ZZS byla na místě po celou dobu zásahu z preventivních důvodů. Hasiči z objektu vynesli několik propan-butanových tlakových lahví, které následně ochlazovali.

Velitel zásahu požádal PČR o uzavření celé komunikace z důvodu většího množství techniky na místě a s ohledem na zajištění průjezdnosti hasičských vozidel.

Na místě pracovali hasičští a policejní vyšetřovatelé, rozsah škod a příčina vzniku požáru bude předmětem dalšího šetření v průběhu úterního dopoledne.

mjr. Bc. Martin Kavka
tiskový mluvčí
HZS Praha
Sdílet
Banner ZHT OK