Úterý 29. září 2020, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Dobráci sk

Rozsáhlý požár zahradního domku v Bojkovicích

Dne 13.6.2009 v 15:38 hod. byli hasiči informováni o požáru domku v Bojkovicích. Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Uherského Brodu se dvěma cisternami, kterou posílila jednotka sboru dobrovolných hasičů z Bojkovic. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k rozsáhlému požáru zahradního domku.

Dne 13.6.2009 v 15:38 hod. byli hasiči informováni o požáru domku v Bojkovicích.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Uherského Brodu se dvěma cisternami, kterou posílila jednotka sboru dobrovolných hasičů z Bojkovic. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k rozsáhlému požáru zahradního domku.

Už při příjezdu hasičů byl vidět rozsáhlý požár a oblak kouře. Z hasičů dorazila na místo jako první jednotka místních dobrovolných hasičů, která zahájila hasební útok. Po příjezdu profesionálů a s dalšími proudy vody se podařilo požár postupně lokalizovat a uhasit asi po hodině intenzivních prací. Při požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů z Uherského Hradiště bylo místo požáru ohledáno. Požár jako první zpozorovala a nahlásila sousedka z nedalekého domu. Požár kompletně zničil samotnou dřevěnou budovu o rozměru asi 4 × 7 metrů, včetně vybavení.

Majitel si způsobenou škodu vyčíslil na 13.000 Kč. Zásahem hasičů se podařilo zabránit rozšíření požáru do okolí a uchránit tak další majetek za 100 tis. Kč. Příčina vzniku požáru je nadále ve společném šetření hasičů a policie.

mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje


-miw-

Sdílet
Banner Partner & VIP: Pavliš a Hartmann 970x150 Čerpadla