Čtvrtek 25. dubna 2024, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

XI. ročník závodu posádek HZS ČR na raftových člunech

Dne 13. června 2009 se na Trojském kanále v Praze uskutečnil XI. ročník závodu posádek HZS ČR na raftových člunech. Soutěž pořádá HZS hl. m. Prahy spolu s fakultou tělesné výchovy a sportu. Ti se starají o přípravu celé trati a zároveň poskytují odborné rozhodčí. Letošní ročník můžeme opět hodnotit jako velmi obtížný, jelikož byla trať sestavena, stejně jako v loňském ročníku, ze čtyř branek po proudu a dvou branek proti proudu.

Závodilo se ve dvou disciplínách, a to slalom a sjezd, který byl doplněn o nalodění do převráceného člunu. Celé akci vládlo pěkné počasí. Závod se obešel bez zranění a zúčastnilo se ho celkem 33 posádek, z toho 24 v kategorii R4 (čtyřčlenná posádka) a 9 v kategorii R6 (šestičlenná posádka). Ceny předával ředitel HZS hl. m. Prahy plk. Bc. Dalibor Gosman. Věříme, že se všem soutěžícím závod líbil a doufáme, že se i do příštího ročníku přihlásí opět v hojném počtu.

Text: Martin Žitník