Sobota 19. září 2020, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Fireport 970

Záchranáři přes hodinu bojovali o život malého chlapce

Dne 14.6.2009 v 17:58 byli hasiči požádáni o pomoc při záchraně dítěte z jezu v Rožnově pod Radhoštěm. Na místo vyjela nejdříve jednotka hasičů z povolání města Rožnov pod Radhoštěm s jedním zásahovým vozem, kterou posílila jednotka profesionálních hasičů z Valašského Meziříčí. Ze Zlína na místo vyjel i velicí důstojník směny. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo ke skoku malého dítěte do vody u místního splavu.

Místní hasiči byli na místě už za tři minuty od výjezdu. U vody už byla posádka zdravotnické záchranné služby. Okamžitě se od svědků potvrdila informace o skoku malého chlapce do vody, který měla vidět jeho mladší sestra, a ta požádala o zavolání pomoci dospělou ženu.

Hasiči zahájili pátrání pomocí vyhledávacích tyčí a háků přímo z hrany splavu. Velitel zásahu vyžádal výjezd člunu a pomoc policejních potápěčů. Dojezd potápěčů z Brna byl následně odvolán pro nemožnost rychlého nasazení a pomoci.

Do pátrání ve vodě se kromě hasičů zapojili i příslušníci Policie ČR, kteří prohmatávali tok v menší hloubce. Asi po dvaceti minutách se jednomu z policistů podařilo v kalné vodě nahmatat tělíčko dítěte. Sedmiletý chlapec byl okamžitě záchranáři vytažen ven a předán do péče zdravotníků.

Průběh zásahu

18:20

– intenzivní resuscitací začal dlouhý boj o záchranu chlapcova života

– velitel zásahu na místo žádá výjezd další posádky zdravotníků pro matku dítěte a zároveň požaduje vyslání psycholožky HZS Zlínského kraje

– posádka zdravotníků odváží zdrcenou matku do nemocnice, ta se z události zhroutila

19:25

– po více než hodině oživovacích pokusů a přes veškerou snahu lékařů i zdravotníků se nepodařilo chlapce přivést k životu, bylo konstatováno jeho úmrtí.
mjr. Ivo Mitáček, Mgr. Bc.
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje-swo-

Sdílet
Banner scott OK