Středa 20. unora 2019, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner DrägerCZ 970

V bytovém domě v západní části Berouna nalezli hasiči při požáru ženu bez známek života

V noci na pondělí 12. února 2018 byl v 1.19 hodin oznámen na tísňovou linku HZS Středočeského kraje požár v bytovém domě v západní části Berouna.

Krajské operační a informační středisko k události vyslalo berounské profesionální hasiče se dvěma cisternami, výškovou technikou a velitelským vozidlem. Další dva cisternové automobily zároveň vyjely ze zbrojnic dobrovolných jednotek obcí Králův Dvůr a Chyňava.

Požárem byla zasažena část obývacího pokoje v přízemí čtyřpodlažního objektu. Do bytu se však hasiči nemohli dostat, protože jeho uživatelka na bouchání na dveře nereagovala. Dovnitř tak vnikli v dýchací technice přes balkonové dveře na opačné straně domu.

V silně zakouřeném pokoji pak nalezli ženu bez známek života, kterou vynesli ven a předali posádce zdravotnické záchranné služby. Tak ihned začala s resuscitací, která však nebyla úspěšná.

Požár byl lokalizován po půlhodině vysokotlakem a jedním D proudem, pak hasiči začali s odvětráváním bytu pomocí přetlakové ventilace. Následně zkontrolovali i bytovou jednotku o patro výše. Likvidaci požáru oznámil velitel zásahu tři minuty před čtvrtou hodinou.

Přímé škody vyčíslil vyšetřovatel částkou 500 tisíc korun, uchráněné hodnoty odhadl na dva miliony. Příčina vzniku požáru je předmětem dalšího vyšetřování.

por. Ing. Ladislav Holomčík
tiskový mluvčí
HZS Středočeského kraje
Sdílet
Banner ZHT OK