Čtvrtek 28. ledna 2021, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Varnsdorfští školáci a předškoláci navštívili hasiče

Žáci první a přípravné třídy ZŠ Karlova navštívili za odměnu varnsdorfské hasiče, kteří jim ukázali, jak rozhodně nehasit oheň na pánvičce s olejem.

I v letošním roce, stejně tak jako v předcházejících, se žáci základních škol ve Varnsdorfu zúčastnili úklidu veřejných prostranství v okolí školy svých škol a dalších prostor. Za tuto aktivitu jim Město Varnsdorf poděkovalo a za odměnu je pozvalo do plaveckého bazénu a na exkurzi hasičské zbrojnice. Ta pro přípravnou a první třídu IZŠ Karlova, kteří kromě svého nejbližšího okolí uklidili i na hřišti za nemocnicí nastala v úterý 16. června, kdy se v devět hodin přišli do hasičárny podívat.

Příslušníci HZS a JSDH pro ně připravili výstavu současné požární techniky a udělali malou hasičskou módní přehlídku zásahových oděvů. V rámci ukázek pak předvedli, jak a čím se dá zvednout osobní, ale i nákladní auto, jak správně uhasit malý domácí požár, nebo jak se leze na 30 metrový žebřík. Po prohlídce techniky jim hasiči předali jako upomínku malé kalendáříky a zahoukáním všech sirén se s dětmi rozloučili.

Jiří Sucharda
Hasiči Varnsdorf

-miw-

Sdílet