Středa 20. června 2018, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner hasičskávyzbrojna 970 OK

Systém EPS ochránil obchodní dům s nábytkem v Liberci na výbornou

Ve čtvrtek 22.02.2018 před osmou hodinou ranní se k budově obchodního řetězce Sconto Nábytek v Liberci sjelo několik hasičských jednotek, aby likvidovalo požár v odd. nábytku. Obchod ještě neměl otevřeno a v budově se tou dobou nikdo nenacházel. Naštěstí je objekt vybaven Elektrickou požární signalizací (EPS), která rychle identifikuje, že v hale hoří a místo požáru dokáže lokalizovat. Příčinou vznícení tří sedacích souprav byl horký povrch žárovky, která spadla na jednu z pohovek.

Díky stabilnímu hasicímu zařízení EPS, které v tomto případě zafungovalo velmi dobře škoda na majetku nepřesáhla 200.000 korun. Systém EPS uvědomil hasiče a spustil řadu na sebe navazujících opatření, která postupně dokáží zabránit vzniku velkých materiálových ztrát a v horších případech i ztrátě lidských životů. Otevřely se například odvětrávací klapky, a tak mohl jít kouř mimo budovu, byly odblokovány dveře, a tím byl umožněn volný přístup jednotkám požární ochrany, systém spustil i tzv. sprinklery, které požár hasí vodou ve formě sprchového proudu.

Hasiči po příjezdu provedli dohašení nábytku, kontrolu objektu a na místě zásahu zůstal vyšetřovatel příčin vzniku požáru, aby stanovil výši škody.

por. Bc. Pavlína Bílková, DiS.
tisková mluvčí
HZS Libereckého kraje
Sdílet
Banner hts jirny vole ne žádný slabý 970 OK