Pondělí 29. listopadu 2021, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Druhý stupeň požárního poplachu byl vyhlášen při požáru novostavby v Záchlumí na Orlickoústecku

V Záchlumí na Orlickoústecku hasiči bojují od 09:03 hodin dne 02.03.2018 s pla­meny, které zasáhly novostavbu s přístřeškem.

Druhý stupeň požárního poplachu byl vyhlášen u požáru rodinného domu v Záchlumí v pátek 2. března. Hasičům byl poplach vyhlášen v 9.32 hodin. Na místě zasahovalo celkem 10 jednotek hasičů (profesionální z Ústí nad Orlicí a Žamberku a dále dobrovolné z Letohradu, Žamberku, České Rybné, Záchlumí, Klášterce nad Orlicí, Líšnice, Hejnice a Lukavice). Hasiči likvidovali požár novostavby rodinného domu, kdy plameny zasáhly střechu, půdu, osobní automobil zaparkovaný před přístřeškem i samotný přístřešek.

Plameny hasiči dostali pod kontrolu v 10.08 hodin. Na místo byla přivolána i zdravotnická záchranná služba, která musela ošetřit majitele nemovitosti pro odřeniny a popáleniny. Velitel zásahu povolal na místo protiplynový automobil s dostatečnou zásobou dýchací techniky. Hasiči při likvidaci požáru museli používat dýchací přístroje.

Hasičům v místě požáru komplikoval hašení mráz, který se pohyboval kolem –8 st. Celsia. Odtékající voda tvořila ledovku v místě zásahu a hasiči se museli pohybovat s velkou opatrností. Další komplikací při požáru byla uložená tlaková propan butanová lahev, kterou hasiči vynesli z objektu a ochlazovali až do chvíle, kdy nehrozilo žádné nebezpečí. Požár hasiči zcela zlikvidovali v 11.14 hodin a následně museli ještě rozebrat ohořelé části střešní konstrukce.

Škoda byla předběžně vyčíslena na 1,4 milionu korun (jeden milion korun na rodinném domu, 300 tisíc korun na automobilu a 100 tisíc korun na vybavení domu). Požár s největší pravděpodobností způsobil vysypaný žhavý popel do plastové popelnice.

Twitter: @hzs_lk
Sdílet