Neděle 26. května 2024, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Obvinění za požár klubu

Deset měsíců po smrtícím požáru v klubu ve West Warwicku v americkém státě Rhode Island, při kterém uhořelo 100 fanoušků skupiny Great Whites, padla první obvinění.

Velká porota obvinila majitele klubu Jeffreye a Michaela Derderianovi z neúmyslného zabití. Stejné obvinění si vyslechl i exmanažer skupiny Dan Biechele.

Všichni obvinění shodně trvají na své nevině. Majitelé klubu zaplatili každý pět tisíc dolarů kauci a budou souzeni na svobodě. Biechele žijící na Floridě, který zařídil pyrotechnické efekty, které podle expertů požár způsobily, zaplatil kauci ve výši 10 tisíc dolarů a jednou měsíčně se bude muset hlásit na policii.

V nočním klubu The Station vystupovala 20. února heavymetalová skupina Great White. Jen několik málo vteřin před první písní odstartovala pyrotechnická show, která ohnivé peklo způsobila. Podle svědků se plameny nejdříve objevily na části tribuny a za ní stojící stěně, která byla pokrytá plachtou. Následně nastala panika.

Při požáru zahynulo 100 lidí a dalších dvě stě jich bylo zraněno, když se dav snažil před plameny uniknout jediným nouzovým východem. Další tři východy byly totiž špatně osvětleny a v hustém dýmu nebyly dostatečně viditelné.

<a href=„https:/­/www.pozary.cz/cla­nek.asp?id_clan­ku=770“ target=>Článek o požáru

A jak to dopadne <a href=„https:/­/www.pozary.cz/cla­nek.asp?id_clan­ku=1662“ target=>u nás ?
Sdílet