Úterý 24. listopadu 2020, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Chodovský pohár ovládli Dalovice a Horní Slavkov

Jen dva sbory si rozebraly o víkendu poháry pro vítěze v celkem čtyřech kategoriích, které se běžely v Chodově v rámci Poháru starosty města Chodova. Závody dospělých i mládeže se zároveň započítávaly do letošního ročníku Karlovarské ligy v požárním sportu.

Jen dva sbory si rozebraly o víkendu poháry pro vítěze v celkem čtyřech kategoriích, které se běžely v Chodově v rámci Poháru starosty města Chodova. Závody dospělých i mládeže se zároveň započítávaly do letošního ročníku Karlovarské ligy v požárním sportu. Zatímco v kategorii dospělých zaběhli nejlepší časy v požárním útoku mezi muži i ženami závodníci z Dalovic, soutěž mládeže zcela jednoznačně patřila mladším i starším žákům z Horního Slavkova.

Víkendový pohár začal v sobotu závodem jednotlivců na sto metrů s překážkami. Velkým očekáváním byl především start chodovského běžce Davida Grůzy, který už letos dokázal na této trati pokořit šestnáctivteřinovou hranici. Ani jeden jeho soutěžní pokus v domácím prostředí mu ale nevyšel a dvakrát chyboval na rozdělovači. I přesto se mu podařilo doběhnout pod dvacet vteřin. Nejlepší čas tak mezi muži zaznamenal Milan Bobek z Dalovic, který cíl proběhl v čase 18,03 vteřiny. V ženách pak byla časem 20,12 nejrychlejší Helena Karasová.

Požární útoky v kategorii mužů byly pak plné chyb. Jediný opravdu pěkný pokus zaběhli muži z Dalovic, kteří si zapsali čas 29,2 vteřiny. Slušný byl pokus i Horního Slavkova s hodnotou 33,2 vteřiny, Slavkovským ale trvalo příliš dlouho naplnit terče, jinak by jejich čas byl o dost lepší. Také třetí Plesná má na víc. Ostatní týmy se pak už nedostaly pod hranici padesáti vteřin a dvě družstva dokonce ani svůj pokus nedokončila. V ženách pak znovu předvedly velice pěkný čas Dalovice, ale i Mírová či domácí Chodov.

Nejlepší požární útoky:

 Muži:

 1. Dalovice 22,2
 2. Horní Slavkov 33,2
 3. Plesná 38,13
 4. Skalná 52,02
 5. Útvina 55,77

Ženy:

 1. Dalovice 30,01
 2. Mírová 31,97
 3. Chodov 33,6
 4. Jáchymov 37,65
 5. Horní Slavkov 45,44


Nedělní soutěž mládeže měla také jednoznačného vítěze. Soutěžní družstva z Horního Slavkova si z Chodova odvezla celkem sedm pohárů a všechny za první místa. Už úvodní štafetu CTIF zaběhli Slavkovští s mnohavteřinovým náskokem a připravili si tak dobrou pozici pro obhajobu celkového vítězství v poháru z loňského roku. Požární útoky pak už jen potvrdily, že tuto královskou disciplínu Horní Slavkov opravdu ovládá. Mladší žáci v obou dvou svých pokusech zaběhli čas 26 vteřin a tento výkon by stačil na druhé místo i mezi staršími žáky. A i tam byli lepší opět jen Slavkovští. Mezi staršími žáky v prvním pokuse Slavkov dosáhl na čas 26 vteřin, což je při útoku na nástřikové terče slušný výsledek. Ve druhém kole ale Slavkov opravdu zabral a časomíra se zastavila s hodnotou 20,93 vteřiny. A to už je na tento typ terčů obdivuhodný výkon. V útocích, kde často mezi družstvy rozhodují desetiny vteřin, porazil Slavkov druhého nejlepšího o sedm vteřin. Pro slavkovské starší žáky tak byl chodovský pohár dobrou generálkou na mistrovství republiky, kam odjíždějí příští týden.

Nejlepší požární útoky:

Mladší žáci:

 1. Horní Slavkov 26,23
 2. Plesná 31,66
 3. Mezirolí 34,18
 4. Dalovice 39,62
 5. Jáchymov 43,66


Starší žáci:

 1. Horní Slavkov 20,93
 2. Jáchymov 27,80
 3. Březová 30,41
 4. Plesná 31,27
 5. Útvina 31,28prap. Mgr. Alena Ryvolová
tisková mluvčí
HZS Karlovarského kraje 

-miw-

Sdílet