Středa 30. září 2020, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner VIP: Vochoc 970x150 OK

Požár pily v centru Turnova

K požáru pily v ulici Koňský trh v centru Turnova došlo v sobotu 20. června 2009 před půl osmou večer. Operační důstojník na místo vyslal profesionální i dobrovolné hasiče z Turnova spolu s dobrovolnými hasiči z Všeně a Příšovic celkem se šesti cisternovými vozy.

K požáru pily v ulici Koňský trh v centru Turnova došlo v sobotu 20. června 2009 před půl osmou večer. Operační důstojník na místo vyslal profesionální i dobrovolné hasiče z Turnova spolu s dobrovolnými hasiči z Všeně a Příšovic celkem se šesti cisternovými vozy.

Při příjezdu hasiči zjistili, že hoří v prvním patře nad sušárnou dřeva. Plameny začaly pronikat střechou ven. Hasiči začali zadýmené prostory odvětrávat, aby našli ohnisko vzniku požáru. Velitel zásahu si vyžádal ze stanice Liberec protiplynový kontejner pro výměnu dýchacích tlakových lahví zasahujících hasičů a automobilovou plošinu ze stanice Semily. Požár, který vznikl pravděpodobně od zásobníku pilin v přízemí, se rozšířil do mezistropních prostorů i do prvního patra a na střešní konstrukci. Hasiči rozebírali střešní konstrukci a požár pod střechou hasili z automobilové plošiny. Oheň se hasičům podařilo dostat pod kontrolu až krátce před 22. hodinou a zcela uhasit až po půlnoci.

K dalšímu rozhoření menších ohnisek požáru ve střeše došlo v neděli 21. června 2009 ráno. Ve čtvrt na devět vyjeli turnovští profesionální hasiči na Koňský trh. Několik menších ohnisek ve střeše uhasili z nastavovacích žebříků vysokotlakým vodním proudem.

Při zásahu se nadýchal toxických zplodin hoření profesionální hasič ze stanice Semily, který byl odvezen k vyšetření do nemocnice. Příčinou vzniku požáru byla pravděpodobně jiskra vzniklá mechanicky, která se dostala do zásobníku pilin. Výše vzniklé škody se pohybuje okolo 750 tisíc korun.


por. Mgr. Iva Michalíčková
tisková mluvčí
HZS Libereckého kraje


-miw-

Sdílet
Banner zeka 970 OK